Fiscus heeft nog miljard te verhalen op bedrijven, wegens achterstallige betaling

Coulance voor bedrijven met betalingsachterstanden heeft ervoor gezorgd dat de Belastingdienst nog veel te innen heeft bij kwakkelende bedrijven wegens achterstallige betaling.
Dat stelt het Financiële Dagblad donderdag, op basis van eigen onderzoek.
In 2009 werd als crisismaatregel een uitstelregeling ingevoerd voor bedrijven met betalingsproblemen. De betalingsachterstand van bedrijven bij de fiscus liep als gevolg hiervan op tot 630 miljoen euro eind 2011.
Sindsdien zijn geen harde gegevens meer bekend over de uitstelregeling voor bedrijven. Het FD schat echter dat de totale betalingsachterstand voor bedrijven is opgelopen tot circa 1 miljard euro eind 2013.
Fiscus ‘te soepel’ voor bedrijven met betalingsachterstand
Curatoren vinden dat de coulanceregeling inmiddels diverse nadelen heeft, stellen ze tegenover de krant. Zo zouden bedrijven die uitstel van betaling krijgen bij de fiscus een oneigenlijk concurrentievoordeel hebben. Dit ten opzichte van bedrijven die wel hun belastingpremies afdragen.
Daarnaast loopt de Belastingdienst geld mis, op het moment dat bedrijven met betalingsachterstanden alsnog failliet gaan. Als voorbeelden noemt het FD drukkerij Thieme, die in 2009 failliet ging een belastingschuld had van 14 miljoen euro. Een ander voorbeeld is Detacheerder Corso, die bij het faillissement in 2013 nog 17 miljoen euro schuldig was aan de fiscus.
Bron: Z24.